2216 BRANDO H (BWP)

(Codex-Lys de Darmen-Rotchild J)

Hnědák BWP, působí v rámci CS, * 8. 7. 2001, 163 cm KVH, 172 KWP, 195 cm OH, 21,5 cm Ohol, WFFS negativní.

Majitel: Manželé Hanákovi

Otcem Branda je jeden z nejlepších synů hřebce Carthago Z – holštýnský hřebec CODEX. Codex sportoval na mezinárodní úrovni v parkurových soutěžích v sedle jezdce James Peeters. Codex je producentem potomků s velmi dobrou jezditelností a skokovými schopnostmi. Jeho potomci jsou prověřováni po cele Evropě a někteří již dosáhli na úroveň 160 cm (Thimotheus, Tennesse van het Korenhof, Virginia nebo Withney v/d Dwersw Hagen). Otcem Codexe je dvojnásobný olympionik a prvotřídní plemenný hřebec

a dosud nejúspěšnější syn hřebce Capitol I – Carthago Z, který dal celou škálu mezinárodně úspěšných sportovních koní a nemálo plemenných hřebců.

Matka Branda – MAZIANA v/d MOEREN má hodnocení v rámci plemenné knihy BWP – PRESTATI ELABEL. Ve sportu byla testována do 9 let a dosáhla v parkurech 135 cm a v drezúře úrovně S. Maziana je dcerou francouzského hřebce LYS DE DARMEN, který je jedním z nejúspěšnějších belgických producentů mateřských linií.

BRANDO – Jako čtyřletý velmi úspěšně absolvoval soutěže pro mladé koně ve Francii s několika umístěnímí v kvalifikacích. Ve finále „La GRANDE SEMAINE DE L´ELEVAGE“ ve Fontainebleau dosáhl hodnocení „EXCELENT“. Jako pětiletý se opět úspěšně (s 12 čistými parkury ze 14) dostal do finále „La GRANDE SEMAINE DE L´ELEVAGE“ ve Fontainebleau, kde po bezchybných kvalifikacích postoupil do nedělního finále a ve velmi těžké konkurenci obsadil 10 místo. Jako šestiletý byl prodán do Německa, kde se svojí jezdkyní Alexandrou Marowsky úspěšně pokračoval v soutěžích pro mladé koně na mezinárodních závodech, poté i v soutěžích vyšších až do úrovně 150 cm. Mezi jeho nejlepší výsledky patří umístění ve finále „ ESC ON SPRING TOUR“ při CSI**** Frankfurt.

V roce 2014 byl hřebec zakoupen do České Republiky je jeho jezdeckým partnerem byl jeho majitel, se kterým velmi dobře absolvoval soutěže do 135 cm. Dva roky závodil v amaterských soutěžích s majitelem. V 2017 startoval v juniorských soutěžích