TARZAN

Kwpn

Tarzan

(Libero H-Voltaire-Nimmerdor)

Hřebec s výběrem pro CS ČT hříbata mohou být zapsaná i Westf nebo Oldenburg OS.

Hřebec působí v přirozené plemenitbě s velmi dobrým zabřezáváním.

Ustájení klisen v místě 200 Kč
Krmný den 3000 připouštění
7000 doplatek za březí klisnu

Klisna musí mít krve stěry.

Tarzan je hřebec plemene KWPN jeho původ je kombinací vynikajících plemenných hřebců a výborné rodiny.

Letos 21 letý Tarzan startoval již v sedmi letech v mezinárodních parkurových soutěžích do 1,40 cm díky zranění přední nohy se jeho nadějná kariéra nerozběhla v plných možnostech tohoto hřebce. Od roku 2015 se věnuje pouze plemenitbě na stanici Pernarec a má míry 181, 170, 191, 22,0. V jeho původu se objevují jména hřebců, kteří formovali moderní chov sportovních koní a právem patří tzv. k legendám.

Tarzan

Původ ze strany otce - legendární Libero H Není fanouška parkurového sportu nebo chovatele skokových koní, kterému by jméno Libero H nic neříkalo. Libero H se již během svého života stal velmi populárním, neboť patří k těm hřebcům, kteří uspěli jak v chovu, tak i v mezinárodním sportu. Po mnoho let byl partnerem nizozemského jezdce Jose Lansinka, se kterým tvořil téměř neporazitelnou dvojici snů. Mezi jejich nejvýznamnější úspěchy patří vítězství ve Světovém poháru v roce 1994, ale nejen to. Byli také čtyřnásobnými mistry Nizozemska, vítězi více než 10 VC a celou řady kvalifikací SP, na jejich kontě je také více než 200 umístění na mezinárodních závodech.

Libero H

Libero H patří k těm hřebcům, kterým se zpočátku příliš nevěřilo. 100denní test neabsolvoval zrovna nejlépe a nebyl Holštýnským svazem licencován. Přesto jej jeho chovatel využil k chovu a z jeho prvních potomků vzešla i klisna Libera, velmi úspěšná skokanka. Obrat v mínění holštýnského svazu přišel s výše zmíněným úspěchem v mezinárodním parkurovém sportu. Chovatelé jej rovněž z počátku příliš nevyhledávali, ovšem i oni brzy otočili v reakci na úspěchy jeho potomků. Podle některých zpráv měli s licentací Libera H nejdříve problém i komisaři KWPN, kteří měli výhrady k jeho exteriéru. Nakonec ale Libero H uspěl i u nich a stal se jedním z nejvlivnějších skokových hřebců. KWPN při licentaci starších hřebců provádí tzv. „test charakteru" a v něm Libero H uspěl na celé čáře. Obdržel známky 9 a byl chválen za velkou ochotu k práci. Legendární, již zmiňované vítězství Libera H s Josem Lansinkem ve Světovém poháru v roce 1994 si můžete prohlédnout na tomto videu, a to včetně nezapomenutelného překonání tripplebaru. Libero H zplodil více než 600 potomků a čtvrtina z nich se prosadila v mezinárodním parkurovém sportu.

Numero Uno

Mezi jeho nejúspěšnější syny patří Numero Uno (om: Lord Calando), který sice s Marco Kutscherem startoval v soutěžích do 1,45 m, ale především se prosadil jako otec - aktuálně je na 33. místě v žebříčku skokových plemeníků WBFSH. Jeho syn Tamino se umístil na 9. místě na OH v Londýně (j. Marc Houtzager). Další synové působící v chovu: Nijinski (om: Nimmerdor), Ustinov (om: Nimmerdor), Ikoon (om: Nimmerdor), Niagara (om: Darnels), Le Balou, Libero Star, Liandero a další. V chovu se také prosadily Liberovy dcery, jejichž potomci se rovněž prosazují v nejvyšším sportu.

Liberova matka Oktave je sestrou báby v ČR dlouhodobě působícího plemenného hřebce Rock'n Roll (po Rasso). Libero H se také objevuje v původu mladého nadějného plemeníka ZH Písek Warnesse, jehož otcem je Warrant po výše zmiňovaném Numero Uno. Oktaviným otcem je Ronald po Ramiro, opět vynikající skoková krev.

Landgraf I

Liberovým otcem je Landgraf I, hřebec, kterého také není třeba představovat. Pro někoho je jeho přítomnost v původu koně odrazující (horší charakter a jezditelnost potomků), pro jiné je i nadále jedním z pilířů moderního chovu sportovních koní.

Původ ze strany matky - úspěšná rodina

Tarzanova matka Feminka se narodila v roce 1987 a dala celkem 12 hříbat. Tato pouhých 160 cm vysoká klisna se může chlubit tituly STER, PREFERENT a PRESTATIE. I ona v sobě nese krev mimořádně úspěšných koní - jejím otcem je další výjimečný plemeník Voltaire a mateřským otcem Nimmerdor. V jejím původu se tak objevují další legendární jména jako Furioso II (po Furioso xx), Gotthard, Farn atd.

Voltaire

Voltaire patřil stejně jako Libero H k hřebcům, které němečtí komisaři z počátku odmítli - neuspěl u oldenburského svazu - tehdy měřil pouhých 162 cm. Ani KWPN komise z něj nebyla nadšená, ale naštěstí prokázal své skokové schopnosti. I on stejně jako Libero H nakonec všem pochybovačům prokázal své kvality a prosadil se ve sportu i v roli plemeníka. Jan Greve, známý chovatel, vyzdvihoval v mnoha rozhovorech především Voltairův charakter, temperament, pracovitost a snahu/píli. Jeho skokový styl nebyl vždy ukázkový, jeho cílem bylo bezchybně překonat překážku. A to je něco, co předává svým potomkům, společně se silou. Stejně jako on i jeho potomstvo nepříliš exceluje ve skocích ve volnosti, pod sedlem už je to ale jiná. I Voltaire se po svých prvních úspěších ve sportu dočkal přízně chovatelů, která s postupem času dosáhla takové úrovně, že nebylo poptávku možné pokrýt přirozenou plemenitbou.

I on je otcem celé armády úspěšných sportovních koní, kvalitním a vyhledávaným otcem matek a otcem mnoha plemenných hřebců jako jsou např. Concorde (om: Marco Polo), Kannan (om: Nimmerdor, 1. místo v žebříčku skokových plemeníků dle WBFSH), Now Or Never M (om: Nimmerdor, otec Wilsona ze stáje Mustang), českým chovatelům známý Volonter-T (om: Raphael), Vulkano (om: Pit I) a mnoho dalších.

Cordess

Mimochodem, Voltairova matka je sestrou matky plemenného hřebce Furinos, který je otcem báby plemenného hřebce Carebis (po Calido I) nově působícího ve Stáji Mustang.

Ale zpět k Tarzanově matce Femince. Kromě Tarzana dala, jak již bylo zmíněno, celou řadu dalších potomků, z nichž většina startuje v parkurech do 1,45 m. Její dcera Minka (po Topas) je matkou plemenného hřebce Try Time (po Numero Uno), licencovaného pro irského sportovního koně (uhynul na koliku). Syn Unique III (po Libero H, pravý bratr Tarzana) startuje na mez. parkurové scéně v soutěžích do 1,45 m (j. Tess Carmichael). Další dcera Naminka (pravá sestra Tarzana) je bábou plem. hřebce Danturo B (po Canturo, lic. AES). Feminčina matka, Bruminka (KVH 162 cm), dala také plemenného hřebce Iowa (po Libero H, GP parkur).

Z této úspěšné rodiny (nazývané také rodina klisny Freiminka) pochází kromě mnoha úspěšných sportovních koní, které si zde všechny nemůžeme vyjmenovat, také plemenní hřebci Cordess (po Clinton) a Totilas (po Gribaldi).


Fotogalerie

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Video

Tarzan

Přehlídka hřebců 2017

Hříbata po Tarzanovi

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image