FLIPPER SUN

FLIPPER SUN (SF)

(FLIPPER D‘ELLE-NARCOS II-TIGER ROUGE)

Hnědák, SF, *29. 4. 2003, 164 cm KVH,175 cm KVP, 195 cm OH, 22 cm Ohol.

Majitel: Manželé Hanákovi

Flipper Sun, přichází do českého chovu s vynikající francouzkou krví v zastoupení hřebců Double Espoir, Jalisco B, Narcos II. Flipper Sun jako tříletý byl vybrán pro plemennou knihu Německý sportovní kůň, v roce 2008 absolvoval 30 denní test, v roce 2015 na základě výkonnosti obdržel výběr pro plemennou knihu Sachsen-Thüringen. V roce 2018 byl zakoupen pro český chov a na podzim 2018 byl na výběru hřebců pro pk CS v Hradištku vybrán pro pk CS. V únoru 2019 byl Flipper vybrán na výběru hřebců v olomouci do pk ČT.

Flipper Sun narozen 2003 ve Francii chovateli S.C.E.A. Du Rozel Blin Lebreton, pod jménem Platon Du Rozel, po zařazení do chovu dostal své hřebčí jméno Flipper Sun. Flipper sportoval do svých 14 let v parkurovém sportu a to v národních soutěžích v Německu do 150 cm a na mezinárodní úrovni do 140 cm. V roce 2009 se Flipper jako šestiletý zůčastnil slavné Global Champions Tour (Valkenswaard). Poslední čtyři roky byl jezděn juniorskou jezdkyní Ninou Schäfer v parkurech 140-145 cm.

Flipper má již několik potomků, kteří jsou již vidět na mezinárodních kolbištích. Například Flipper de la Roc (Flipper Sun x Rabino x Granus) v sedle Tima Hostera v soutěžích 135 cm. Otcem Flippera je vynikající sportovec a plemeník FLIPPER D´ELLE (Double Espoir x Jalisco B) narozen 1993 francouskému chovateli Alexovi ‚Pignoletovi. Majitelem hřebce je hřebčín Haras Nationaux v Normandii. Flipper d´Elle působí v rámci SF, BWP a KWPN. Jeho kariéra plemeníka byla značně omezena jeho velmi úspěšnou sportovní kariérou, protože byl pravidelným členem francouského národního týmu s jezdcem Laurentem Goffi netem. V roce 2003 s francouským týmemvyhrál Samsung Super Legue, vyhrál velkou cenu v ST Lô a v Le Courneuve. V roce 2004 s týmem obhájili vítězství v Super Legue a opět vyhrál Velkou cenu v ST Lô. V roce 2005 vyhrál hned několik Velkých cen – Deauville, Chantilly, Le Mans a zúčastnil se mistrovství Evropy v San Patrignano. Rok 2006 byl pro Flipper D´Elle nejúspěšnějším, vyhrál 10 Velkých cen, nejcenější byla Velká cena při CSIO 5* v Gijonu a zúčastnil se WEG v Cáchách. Na vzdory omezeným příležitostem má mnoho otomků, kteří ve Francii úspěsně soutěží v nejvyšších skokových soutěžích na mezinárodní úrovni, jako jsou La Luna du Thot (150cm) či Lucky de Quettehou (150cm). Je otcem i několika plemenných hřebců: Mediátor, Napoleon du Chanu, Nelson des Forets či Ol Metta (v Čechách známy jeho potomci a to např.: Colmetta – M. Rodová ST** nebo Chesto – K. Nechanická T*).

Matka Flipper Suna Audace du Rozel je po světoznámém a všemi v chovu uznávaném hřebci SF Narcos II. Narcos II patřil mezi nejlepší sportovní koně a v sedle Erica Navetta dosáhl úspěchů nejen na Evropských kolbištích ale i v Americe.

Po dvou leté rekonvalescenci, kdy utrpěl zlomeninu kopytní kosti, se na mezinárodní kolbiště vratit v sedle Floriana Angota a v roce 1991 vyhráli mistrovství Evropy Juniorů. Ve své kariérě dosáhl 178 vítězství a 567 umístění. V letošním roce se rodí první ročník hříbat v ČR a dle prních narozených hříbat vypadá tento ročník velmi dobře.

Fotogalerie

Carousel imageCarousel imageCarousel image