CROWN BOY

Kwpn hřebec

Crown Boy NovaEqui

(Crown Z-Jasper-Abgar A1/1)

Výkonnost S drezura

T**Parkury.

Výběr pro CS

Hřebec připouští výkonné klisny nebo klisny s top původem s 50% slevou na doplatek za březí klisnu.

Ustájení klisen v místě.
200 Kč krmný den.
3000 připouštění.
10 000 doplatek za březí klisnu.
Klisna musí mít krve stěry.

Hřebec CROWN BOY byl v roce 2018 vybrán na základě výkonnosti a kvalitního původu pro PK CS. Otec Crown Boye CROWN Z nabízí jedinečnou příležitost použít spojení dvou olympijských rodičů – CARTHAGO Z ( jeden z nejlepších synů Capitola v chovu) a RATINA Z nazvanou „překvapujícím koněm století“.

Ratina Z vyhrála finále mistrovství světa, mistrovství Evropy, Grand Prix Aachen, olympijské stříbro, dvakrát zlaté olympijské družstvo, dvakrát Evropské týmové zlato a týmové zlato na světových jezdeckých hrách. Ratina Z byla nejen vynikající sportovec, ale i v chovu zanechala úctyhodnou stopu. Hned první syn REX Z ( spojení pravých sourozenců Ratiny Z a Rebela I Z), který bohužel příliš brzo uhynul, přesto má více jak 15 potomků výkonnost 160cm a to z celkem zhruba 120 potomků. Dalším působením v chovu L. Melchiora v hřebčíně Zangersheide dala ještě 7 potomků z toho další 3 plemenné hřebce – CROWN Z ( Carthago Z, 160cm), TREASURE Z ( Dollar dela Pierre, 150cm) a v současnosti star skokového sportu a chovatelského světa hřebce COMME IL FAUT ( Cornet Obolensky, 160 cm M.Ehning). O prochovanosti této holštýnské klisny svědčí fakt, že babička Ratiny Z – Heureka Z ( samá vítězka GP Aachen v sedle Hermanna Schriddeho) je matka Goliatha Z (160 cm) a světoznámého plemeníka Ahorna Z. Matka Ratiny Z dala 4 plemenné hřebce Rebel I,II,III a Rock Z.

Crown Z dosáhl výkonnosti 160cm s Christianem Ahlmanem a Judy Ann Melchior.

Hned několik potomků Crowna Z je vidět v nejvyšším skokovém sportu po celém světě.

Cederic Z (160cm, Martin Dopazo,-Argentina), C.Amalia Z ( 160cm, John Perez-Columbie), MTM Reve du Paradis (160 cm, Tracy Fenney – USA), Sunday Top H D C (160cm, Q. Meng – Čína) a další.

Matka HANSJE je po legendě holandského chovu JASPER, který sportoval pod jménem Little One v sedle Hugo Simona v parkurek 160 cm vysokých. V rodokmenu Hansje v pozici otec matky je fenomenální bílý plnokrevný hřebec ABGAR. Hansje dala 9 potomků, 3 sportují v soutěžích 145 – 160 cm a jednoho je možné vidět i v soutěžích všetrannosti na úrovni CCI2*.

CROWN BOY NovaEqui

(CARDIGEN DH) sportuje od svých pěti let. Se svojí majitelkou Janou Hanákovou dosáhl úrovně 140 cm a drezúry S. Od roku 2018 je ježděn juniorským jezdcem Danielem Pospěchem ve skokových soutěžích do 150cm. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří:

GP při CSIO Zduchovice (2018.2019.2020) a splněná kvalifikace na ME juniorů (2019).

7. místo GP Martinice 150

Crown Boy se vyznačuje obrovskou silou, výbornou technikou a vynikajícím charakterem.

Tmavý hnědák, KWPN,*5.6.2007, 163 cm KVH,173 cm KVP, 202cm OH, 21cm Ohol.

Chovatel: P. van Dam, Holandsko Majitel: Jana Hanáková, Pernarec

Fotogalerie

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image