ARTIST

1248 ARTIST-L

(ANTINOR S-LIZ ALPENSTERN)

Ryzák, *1. 4. 2005, 149 cm KVH, 161 cm KVP, 170 cm OH, 20 cm Ohol.

Majitel: Manželé Hanákovi

ANTINOR je zřejmě nejslavnějším italským hřebcem plemene Hafling. V roce 1998 se stal evropským a v roce 2000 i světovým vícešampionem. V letech 1999 a 2002 zvítězil na Fieracavalli ve Veroně. Antinor se v plemenitbě velmi osvědčil a má dnes zařazených již více než 65 synů, z nichž se pět stalo národními šampiony a čtyři národními vícešampiony. Jeho otcem je další vynikající plemeník Afghan II, na kterého je Artist příbuzensky prochován. Afghan II se v roce 1990 stal prvým světovým šampionem a za svou chovnou kariéru po sobě zanechal téměř 40 synů, mezi nimi i slavného Amadea světového vítěze 2000.

Klisna COBRA matka hřebce Artist patří rovněž k linii A, a to přes svého otce plemeníka Alpenstern, který je synem již zmíněného plemeníka Amadeus. Linie A reprezentované výše uvedenými plemeníky, na které je Artist prohován, je zřejmě nejprochovanější linií, vyniká jak v ušlechtilosti, tak i v typické barvě a příjemném temperamentu.

ARTIST je velmi ušlechtilý hřebec dobrého typu, harmonické tělesné stavby bez exteriérových vad. Při výběru byl velmi dobře ohodnocen rovněž za mechaniku pohybu a temperament. Artist absolvoval v roce 2009 výkonnostní zkoušky hřebců plemene hafling, ve kterých zvítězil. Značnou pozornost vzbuzuje svým zcela mimořádným skokovým projevem, který prokázal i ve sportovních soutěžích. V plemenitbě působil na stanici v Mněticích v letech 2008 až 2011.

Jeho potomstvo je ušlechtilé a korektní. Letos patnáctiletý hřebec plemene hafling je dvonásobný Mistr Republiky v parkurech haflingů 2017 a 2018. Vítěz Mezinárodního Šampionátu Pardubice 2017 (parkury). Účastník MČR pony Zduchovice 2017, 2019 (parkury). Vítěz dvou kvalifikačních kol ČJF Národního šampionátu (Ustí nad Labem, Zduchovice) druhý z finále ČJF Národního šampionátu.

Kvalifikovaný na Mistrovství Evropy 2018, kterého se zůčastnil v rakouské Stadl Pauře s historicky nejlepším umístěním po třech čistých kolech a vynikající finálové jízdě obsadil s D. Pospěchem o půl vteřiny druhé místo a stal se vicemistrem Evropy 2018 a byl vyhlášen nejlepším plemenným hřebcem Evropského šampiátu. O jeho nesporné genetické kvalitě svědčí účast jeho 4 potomků na stejném šampionátu. V roce 2019 v sedle s Janou Táboříkovou vyhrál Grand Prix Pony při CSIO Zduchovice. Ač velikostí pony druhé místo v L mezi velkými koňmi Kralovický Dvůr. Vítěz celoročního Haflinger Profi Cup. Jeho potomci úspěšně startují v drezurních


Fotogalerie

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image