2015 Tarzan (KWPN)

Narozen 2000, míry KVH 181, KVP 170, OH 191, OH 22,0, Výkonnost CSI*** 140 cm, YH. Zařazen do PK ČT a PK CS s celkovým hodnocením 8,0 bodů.

Letos sedmnáctiletý TARZAN začal sportovat v Belgii ve stájích známého mecenáše belgického parkurového sportu Franse Lense. Velmi nadějně jevící se mladý hřebec se již v 5 letech prezentoval na mezinárodních závodech v soutěžích pro mladé koně. V rozmezí 6-7 roku TARZAN absolvoval v sedle s Americkou jezdkyní Jennifer Jones parkury s mnoha umístěními na úrovni 140 cm. (CSI Lumme n, Zu idho v e n, CSI*** Coortina D´Ampecc o 4 x 140 cm). V osmi letech zastavilo velmi nadějnou sportovní kariéru tohoto hřebce těžké zranění přední končetiny. Po ročním léčení se TARZAN přesunul do stáje belgického reprezentanta Koen Vereecke a vrátil se na mezinárodní kolbiště v dětských a juniorských soutěžích (135 cm).

Otec Tarzana – LIBERO H (Landgraf I. x Ronadl) patřil k těm hřebcům, kteří uspěli jak v chovu, tak i v mezinárodním sportu. S jezdcem Josem Lansinkem byl trojnásobný účastník finále světového poháru. Mimo jiné 1994 S-ertogenbosch vítěz finále světového poháru. Zvítězil v mnoha GP soutěžích nejvyšší obtížnosti 5*, byl čtyřnásobný mistr Nizozemska, vítěz deseti velkých cen a na jeho kontě je 200 umístění na mezinárodních závodech. Zájem o něj vzrostl v reakci na úspěch jeho potomků. Nakonec se Libero H stal jedním z nejvlivnějších skokových hřebců KWPN. Zplodil více jak 600 potomků a 1/4 se prosadila v mezinárodním parkurovém sportu. Mezi jeho nejúspěšnější syny patří Numero Uno (om: Lord Calando).

Matka Tarzana FEMINKA je příslušnicí velmi vážené mateřské linie KWPN a je dcerou hřebce Voltaire. Sama Feminka dala za svůj život 12 hříbat a získala nejvyšší možné chovatelské ocenění KWPN dle potomstva a jeho výsledků (Ster, Preferent a Prestatie) V další generaci Feminky je famózní hřebec Nimmerdor. Po skončení sportovní kariéry ve čtrnácti letech začal TARZAN působit v chovu. Za 4 roky působení na Stanici hřebců Pernarec má TARZAN narozených 100 hříbat. Jeho potomci se jeví velmi nadějně. Výstava hříbat PK CS 2015: Vítězka Sixteen (TARZAN x Litograf 20), druhá v pořadí Taulett (TARZAN x Jaspis). Vítěz kategorie hřebečci Riki Boy (TARZAN x Jaspis), druhý v pořadí Tarzan Boy (TARZAN x Jasper‘s Boy). Výstava hříbat PK CS 2016: Vítězka Jumping Tenja (TARZAN x Catango Z). 2017 III. výstava hříbat Svržno: Vítěz kategorie kobylky CS – Miss Crazy (TARZAN x Jasper‘s Boy). 2 místo kategorie hřebečci CS Četarzo (TARZAN x Atlas). 3. místo na II. výstavě hříbat CS v Měticích Thor (TARZAN x Topas).

Šestiletý Tarzan

Tarzan

Přehlídka hřebců 2017

Tarzan

Hříbata po Tarzanovi