PRINS – QUI V.H. APPELSVOORDEHOF

Letos tříletý hřebec plemene BWP, který na podzim 2017 absolvoval výběr v rámci plemenné knihy Slovenského teplokrevníka. Hřebec je velkého rámce s lehkým pohybem a velmi velkou silou odrazu.

Otec Prinse je spojení dvou Grand prix skokových koní jak matky tak otce –  DENZEL VAN´T MEULENHOF – velký příslib pro chov a sport. Otec Denzela Marius Claudius byl vícenásobný vítěz GP (160cm). V sedle Roberta Smitha byli dlouho velkou oporou Britského národního týmu. Matka Narcotique IV de Muze skákala mezinárodní soutěže s Ludo Philippaersem. Babička Qerly Chin, dcera hřebce Chin Chin, byla rovněž uspěšná v mezinárodním sportu v sedle švýcarského jezdce Christophe Barbeau. Z této elitní sportovní rodiny s výkonností 150 – 160cm jsou např.: Narcotique II de Muze, Querlybet Hero, Vagabond de la Pomme, Sauterelle de la Pomme, Boyante de Muze a Gailard DL. Denzel má dva polobratry zařazeny do chovu a to: Jenson vt Meulenhof (Vagabond de la Pomme) a Iron Man vt Meulenhof (Parco). Prava sestra Denzela Darcotique vt Meulenhof vyhrala jako 3-letá šampionát ve skoku ve volnosti při Jumping Mechelen v roce 2011. Denzel má dva syny zařazeny do plemenitby pro BWP- Ipsthar a Nixon van t´Meulenhof, který se stal více šampionem na BWP Stallion Show 2016 a je řazen mezi nejnadějnější mladé koně v Belgii. Denzel van t´Meulenhof začal velmi slibně svojí sportovní karieru, ale bohužel v roce 2015 šesti letech utrpěl vážné zranění a ukončil svoji kariéru sportovce.

Matka QUINETTE APPELSVOORDEHOF je dcerou hřebce LATANO I, který je synem pilíře holštýnského chovu Landgrafa I, Latano dal dvě desítky koní se sportovní výkonností 150 – 160 cm, je otcem 6 plemenných hřebců např.: Quick Silver (AES, SBS) (výk.: GP drezura), Orkaan (SBS), Piaster van de Mesrel (SF,ZVCh) (výk.:160cm). Otcem babičky je plnokrevný hřebec ALCANAR (nar.:1966), který má v chovu 5 potomků, kteří působili nebo ještě stále působí v plemenitbě BWP,  mezi jeho početným potomstvem jsou sportovci dosahující nejvyšších skokových soutěží.