Diasini HB Z
Otec Diamant de Semilly (Le tot de Semilly x ELF III)
Matka Corsini Z po Cloud (Cassini I x Coriano)
AES 
CS

.DIASINI HB Z

Letos čtyřletý hřebec v přípravě do parkurů pro mladé koně. V roce 2017 byl Diasini vybrán pro plemenou knihu AES a letos i pro plemenou knihu CS (Slovenský teplokrevník)

Otec DIAMANT DE SEMILLY nese většinu nejdůležitější skokové krve ve francouzském chovu, jeho otec Le Tot de Semilly byl ve Francii legendou a Diamant se jí stává rovněž. Tento vynikající hřebec byl členem vítězného družstva na mistrovství Světa v roce 2002 a v jednotlivcích obsadil 9.místo, v témže roce se stal šampionem Francie a z roku 2003 má stříbrnou medaily z mistrovství Evropy. V roce 2004 měl splněnou kvalifikaci na Olympijské hry v Athénách, ale kvůli zdravotnímu stavu nemohl startovat. Jeho stálým jezdcem až do ukočení sportovní kariery v roce 2006 byl francouz Eric Levallois. Diamant je producentem vynikajících skokových koní podle žebříčku WBFSH se stal v roce 2017 druhým nejúspěšnějším otcem skokových koní na světě.( v letech 2015 a 2016 byl na místě prvním). Např.: Don VHP Z (3.místo na světě), Emerald N.O.P. (70.místo na světě), Ilex VP (129.místo na světě), Utamaro d Ecaussines (143.místo na světě), Urano de Catigny (179.místo na světě)…. Diamant má 170 hřebců v plemenitbě a jeho bez mála 400 potomků dosáhla výkonnosti v parkurovém sportu 150 – 160 cm.

Matka Corsini Z je po hřebci CLOUD, který byl vybrán pro plemenné knihy AES a ZANG., v plemenitbě byl využit pouze v jedné sezoně a po té byl hřebec prodán do USA. Cloud je po vynikajícím holštýnském hřebci CASSINI I, který je otcem mnoha skvělých plemeníků a sportovních koní-Eurocommerce Berlin (Caretino), Cumano (Landgraf I), Olympic Z (Calvados II),Clasiic-Champ (Cor de la Bryere),Contiki(Roberto), Cassinus Z (Gold Sky), Corum(Landgraf), Casscavelle NT(Caretino) a mnoho dalších. Babička Corrilie je po CORIANO Z charakterní holštýnský hrěbec a otec olympijského potomstva. Coriano byl ježděn tehdy ještě juniorkou Judy Ann Melchior a spolu dosáhly na zlatou medaily v Belgickém šampionátu. Coriano své kvality předává na své potomstvo, což je demonstrováno mnoha potomky ve vysokém sportu např.: Curtis (Piet Raymakers), Coeur de Lion (Max Kuhner), Cargho (Felix Hassmann), Joy FPG (Peter Wylde), Cyrano de Bergerac (Franke Sloothaak). Na olympijských hrách v Honkongu byli minimálně dva potomci po Coriano Z a to Chinobamba Lavita( Alberto Michan) a Coertis (Bin Zhang)

Výběr hřebců Belgie

Diasini

Skok pod sedlem