Crown Boy

TMAVÝ HNĚDÁK, KWPN, * 5. 6. 2007, 163 cm KVH,173 cm KVP, 202 cm OH, 21 cm Ohol.

Chovatel: P. van Dam , Holandsko. Majitel: Jana Hanáková, Pernarec.

CROWN BOY byl v roce 2018 vybrán na základě výkonnosti a kvalitního původu pro PK CS.

Otec Crown Boye CROWN Z nabízí jedinečnou příležitost použít spojení dvou olympijských rodičů – CARTHAGO Z (jeden z nejlepších synů Capitola v chovu) a RATINA Z nazvanou „překvapujícím koněm století“, Ratina Z vyhrála finále mistrovství světa, mistrovství Evropy, Grand Prix Aachen, olympijské stříbro, dvakrát zlaté olympijské družstvo, dvakrát Evropské týmové zlato a týmové zlato na světových jezdeckých hrách. Ratina Z byla nejen vynikající sportovec, ale i v chovu zanechala uctihodnou stopu. Hned první syn REX Z (spojení pravých sourozenců Ratiny Z a Rebela I Z), který bohužel příliš brzo uhynul, přesto má více jak 15 potomků výkonnost 160 cm a to z celkem zhruba 120 potomků. Dalším působením v chovu L. Melchiora v hřebčíně Zangersheide dala ještě 7 potomků z toho další 3 plemenné hřebce – CROWN Z (Carthago Z, 160 cm), TREASURE Z (Dollar dela Pierre, 150 cm) a v současnosti star skokového sportu a chovatelského světa hřebce COMME IL FAUT (Cornet Obolensky, 160 cm M. Ehning). O prochovanosti této holštýnské klisny svědčí fakt, že babička Ratiny Z – Heureka Z (samá vítězka GP Aachen v sedle Hermanna Schriddeho) je matka Goliatha Z (160 cm) a světoznámého plemeníka Ahorna Z. Matka Ratiny Z dala 4 plemenné hřebce Rebel I, II, III a Rock Z.

Crown Z dosáhl výkonnosti 160cm s Christianem Ahlmanem a Judy Ann Melchior.

Hned několik potomků Crowna Z je vidět v nejvyšším skokovém sportu po celém světě.

Cederic Z (160 cm, Martin Dopazo, Argentina), C. Amalia Z (160 cm, John Perez-Columbie), MTM Reve du Paradis (160 cm, Tracy Fenney – USA), Sunday Top H D C (160 cm, Q. Meng – Čína) a další.

Matka HANSJE je po legendě holandského chovu JASPER, který sportoval pod jménem Little One v sedle Hugo Simona v parkurek 160 cm vysokých. V rodokmenu Hansje v pozici otec matky je fenomenální bílý plnokrevný hřebec ABGAR. Hansje dala 9 potomků, 3 sportují v soutěžích 145 – 160 cm a jednoho je možné vidět i v soutěžích všetrannosti na úrovni CCI2*.

CROWN BOY (CARDIGEN DH) sportuje od svých pěti let. Se svojí majitelkou Janou Hanákovou dosáhl úrovně 140 cm a drezúry S. Od loňského roku 2018 je ježděn juniorským jezdcem Danielem Pospěchem ve skokových soutěžích do 145 cm. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří s jedním shozením absolvovaná GP při CSIO Zduchovice a splněná kvalifikace na ME juniorů. Crown Boy se vyznačuje obrovskou silou, výbornou technikou
a vynikajícím charakterem.