BARRETO CK Z

Barreto je čtyřletý hřebec plemene Zangersheide, vybrán pro plemennou knihu BWP v jednání CS, vzhledem k pozdnímu datu narození (9.10.2014) bude sportovat až v roce 2019.

Otcem Barreta je BALTIC VDL, jako tříletý se stal šampionem výběrů hřebců KWPN, jako sedmiletý kraloval ve VION CUPU a byl třetí v soutěži plemeníků. Do světa mezinárodního sportu až do parkurů 160cm přivedl Baltica VDL anglický jezdec James Billington, se kterým v sezóně 2017 dosáhli 5.místa v GP Leszno, 7.místo v GP De Wolden, v GP Wierden (145 cm) vyhrál, v Kiel(150cm) 5.místo,také 5.místo ve finále 145 cm v Herningu, 7 místo v 145 cm v Kronenbergu, 8 místo v 145 cm v Roosendaalu a 8 místo v GP Ommen (150 cm). V soutěži Sire if the World v Lanakenu po bezchybné jízdě skončili na desátém místě. V roce 2018 je jeho novým jezdcem nizozemský jezdec Jur Vrieling se kterým již stačil obsadit 2. místo v GP Drachten.

První výsledky Balticovy chovatelské kariéry jsou impozantní – s nejstaršími 8-letými. VDL Farona získala v Kanadě titul šampion 6-letých  a loni i šampión 7-letých skokových koní. Flick Flack získal mezinárodní vítězství ve Vídni, First Baltic a Freya byli finalisté na mistrovství světa 6-letých v Lanakenu. Goodluck VDL byl v roce 2013 jmenován šampiónem výběru AES a v Cavan International Horse show zvítězil ve čtyřletém šampionátu.

Baltic má již několik synů zařazených do plemenitby v rámci PK KWPN a to: Graziano VDL, Hampton VDL a pro KWPN byl schválen i šampion AES Goodluck VDL.

Baltic VDL jež je synem předčasně zemřelého hřebce Quaprice Z,který přesto dosáhl výkonnosti 160cm. Dále je v původu Baltica dvojnásobný olympijský vítěz Jus de Pomme, který otcem mnoha top koní na úrovni Grand Prix, v původu je i linie Wellingtona, Orthose, Joosta a Rigoletta.

Matka Baltica Nellandra dosáhla v chovu KWPN nejvyššího ohodnocení – STER, PREFERENT a PRESTATIE. Je matkou plemenného hřebce Vegas VDL (160cm) a skokového koně Don Vito (160cm Ben Maher).

Matka Barreta – WIJFFIE je matkou několika potomků s dosaženou výkonností 140-160 cm: Challenge (Asca Z), Chardonne (Quidam de Revel) a Extra Strong (Diamant de Semily).

Wijffie je po hřebci COLINO (Capitol I x Maximus), který je z linie produkující vynikající skokany na nejvyšší úrovni, otec i matka Colina založili úspěšné dynastie skokových koní. Sám Colino byl velmi úspěšný v mezinárodním sportu. Dále máme z matčino strany v původu top evropského hřebce VOLTAIRE, který má své zastoupení v 70% všech vynikajících sportovních i chovných koní.