1248 ARTIST-L

ANTINOR je zřejmě nejslavnějším italským hřebcem plemene Hafling. V roce 1998 se stal evropským a v roce 2000 i světovým vícešampionem . V letech 1999 a 2002 zvítězil na Fieracavalli ve Veroně. Antinor se v plemenitbě velmi osvědčil a má dnes zařazených již více než 65 synů, z nichž se pět stalo národními šampiony a čtyři národními vícešampiony. Jeho otcem je další vynikající plemeník Afghan II, na kterého je Artist příbuzensky prochován. Afghan II se v roce 1990 stal prvým světovým šampionem a za svou chovnou kariéru po sobě zanechal téměř 40 synů, mezi nimi i slavného Amadeasvětového vítěze 2000.

Klisna COBRA matka hřebce Artist patří rovněž k linii A, a to přes svého otce plemeníka Alpenstern, který je synem již zmíněného plemeníka Amadeus. Linie A reprezentované výše uvedenými plemeníky, na které je Artist prohován, je zřejmě nejprochovanější linií, vyniká jak v ušlechtilosti, tak i v typické barvě a příjemném temperamentu.

ARTIST je velmi ušlechtilý hřebec dobrého typu, harmonické tělesné stavby bez exteriérových vad. Při výběru byl velmi dobře ohodnocen rovněž za mechaniku pohybu a temperament. Artist absolvoval v roce 2009 výkonnostní zkoušky hřebců plemene hafling, ve kterých zvítězil. Značnou pozornost vzbuzuje svým zcela mimořádným skokovým projevem, který prokázal i ve sportovních soutěžích. V plemenitbě působil na stanici v Mněticích v letech 2008 až 2011. Jeho  potomstvo je ušlechtilé a korektní.

 

Letos 13-ti letý hřebec plemene hafling je úřadující Mistr Republiky v parkurech haflingů 2017. Vítěz Mezinárodního Šampionátu Pardubice 2017 (parkury). Účastník MČR pony Zduchovice 2017 (parkury). Vítěz dvou kvalifikačních kol ČJF Národního šampionátu (Ustí nad Labem, Zduchovice). druhý z finále ČJF Národního šampionátu. Kvalifikovaný na Mistrovství Evropy 2018. Ač velikostí pony druhé místo v L mezi velkými koňmi Kralovický Dvůr. Vítěz celoročního Haflinger Profi Cup. jeho potomci úspěšně startují v drezurních i parkurových soutěžích. Jeho syn Art je vítěz mezinárodního šampionátu a mistr republiky v drezuře 2017.